• Słupy oświetleniowe

 • System sterowania oświetleniem ulicznym

 • Oświetlenie obiektowe

         

 • nowoczesne słupy oświetleniowe,
 • słupy multi – funkcyjne,
 • słupy oświetleniowe z indywidualną grafiką,
 • słupy teletechniczne,
 • ładowarki pojazdów elektrycznych EV Charge,
 • żerdzie kompozytowe,
 • maszty odgromowe
 • maszty antenowe
 • aktywne – bezpieczne przejścia dla pieszych

Grupa Kapitałowa Alumast S.A., od wielu lat rozwija swoją ofertę produktową, wprowadzając na rynek kolejne, często innowacyjne rozwiązania, stanowiące odpowiedź na obecne, jak i nadchodzące potrzeby rynku. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie oraz dbałość o najwyższą jakość naszych produktów, zaowocowało współpracą z wieloma renomowanymi firmami, funkcjonującymi na rynku krajowym oraz zagranicznym.

Nasza aktualna oferta, to bogaty katalog kompleksowych rozwiązań, opartych na trwałych i bezpiecznych konstrukcjach kompozytowych, dedykowanych m.in. dla branży:

 • oświetleniowej
 • teletechnicznej,
 • drogownictwa,
 • energetycznej,
 • elektrycznej,
 • budowlanej,
 • OZE & EV

Pozycję lidera w obszarze konstrukcji kompozytowych, zawdzięczamy stałemu udoskonalaniu naszej oferty oraz ścisłej współpracy z wybitnej klasy Naukowcami i ośrodkami badawczo rozwojowymi.

Podążając za zmieniającymi się trendami oraz potrzebami Konsumentów, stale rozwijamy linie produktów, wpisujących się w ideę SMART CITY. Nowoczesne rozwiązania typo-szeregu SMARTPOLE, to unikalna propozycja łącząca unikatowe właściwości konstrukcji kompozytowych oraz najnowsze osiągnięcia m.in. w zakresie elektroniki oraz tele-informatyki.

Nasza aktualna oferta wyrobów kompozytowych obejmuje m.in.:

Innowacyjne słupy oświetleniowe z energooszczędnym podświetleniem wnętrza słupa, generującym poświatę w strefach wymagających tylko delikatnego doświetlenia. Słupy oświetleniowe Alumast, dają nam także możliwość zastosowania indywidualnej grafiki np. motywu brzozy, idealnie wpisującego się m.in. w ścieżki parkowe, skwery, czy też tereny rewitalizowane.

Opracowując naszą gamę słupów oświetleniowych, od samego początku założyliśmy, iż tylko najwyższa jakość komponentów, bezpieczeństwo, multifunkcjonalność oraz niskie koszty eksploatacji,  będą stanowiły wiodące filary, na których opierać się będzie przewaga naszych wyrobów nad dotychczas stosowanymi rozwiązaniami. Patrząc z perspektywy inwestora publicznego lub komercyjnego, nie sposób pominąć również braku wartości złomowej oraz wyeliminowania konieczności prowadzenia kosztownych prac konserwacyjnych.

Nasze słupy oświetleniowe, mogą również zostać wyposażone m.in. w:

 • Nowoczesne, zintegrowane stacje ładowania pojazdów elektrycznych (jedno lub trójfazowe). To idealne połączenie funkcjonalności oraz praktycznego wykorzystania przestrzeni, które pozwala zaoszczędzić czas (4-6mc) oraz poważne środki finansowe (ok. 20 tyś / 4 tyś euro na jednej stacji !).
 • inteligentne systemy monitorowania (np. natężenia ruchu, poziomu zanieczyszczenie, temperatury).
 • automatyczny dyspozytor płynu antybakteryjnego.
 • Systemy komunikacji jedno lub dwukierunkowej.

Lekkie i trwałe słupy teletechniczne, to kluczowe aspekty, przyczyniające się do redukcji kosztów danej inwestycji oraz bezproblemowej i ekonomicznej eksploatacji budowanej linii. Kompozytowe słupy teletechniczne, to także szansa na odejście od kancerogennej i kosztownej impregnacji oraz możliwość rezygnacji ze stosowania ciężkiego sprzętu, który teraz z powodzeniem zastąpi dwóch, maksymalnie trzech monterów.

Słupy odgromowe marki Alumast S.A., to bezpieczny i kompleksowy system, który z powodzeniem znajduje zastosowanie na obiektach prywatnych oraz przemysłowych.

Słupy multi – funkcyjne Własne zaplecze technologiczne oraz współpraca z renomowanymi ośrodkami badawczo rozwojowymi,  pozwalają nam wyjść naprzeciw najbardziej wymagającym, często niestandardowym projektom, zlecanym zarówno ze strony sektora prywatnego, jak i publicznego.

Maszty flagowe – Ultra lekkie i wytrzymałe maszty, to trwała i przede wszystkim estetyczna forma reklamy. Nasz doświadczony zespół doradców, pomaga skonfigurować kompletny system masztów flagowych, idealnie dopasowany do potrzeb klienta.

[1]Żerdzie EC – Typoszereg żerdzi kompozytowych, to przyszłość energetyki w obszarze linii napowietrznych (nN ; SN), która dzięki naszej ofercie, jest już dzisiaj na wyciągniecie ręki. Niska masa własna oraz wysoka wytrzymałość mechaniczna, pozwalają na szybki i energooszczędny montaż, bez konieczności angażowania ciężkiego sprzętu, nawet w trudno dostępnym terenie (np. góry.)

Żerdzie kompozytowe to nie tylko możliwość budowy linii docelowych, ale także efektywny i przede wszystkim ekonomiczny system budowy linii serwisowych (tzw. bypassu.), których budowa dzięki mobilnej linii serwisowej (specjalnie opracowana przyczepa techniczna), stała się jest prostsza w realizacji.

Profesjonalne stacje ładowania samochodów elektrycznych – nowoczesne i wydajne stacje ładowania marki Alumast, to odpowiedź na dynamicznie rozwijający się rynek pojazdów elektrycznych. Tylko w latach 2019-2020, udział noworejestrowanych samochodów elektrycznych w Norwegii, wyniósł ponad 50%. Trend ten już nie tylko z uwagi na ekologię, ale także na obiektywny wskaźnik ekonomiczny, ma coraz większy wpływ na to, jakie pojazdy będą wyjeżdżały na ulice europejskich miast w tym także Polski. Mając to na względzie, już dzisiaj musimy rozpocząć budowę infrastruktury, która zapewni bezproblemowy dostęp do energii elektrycznej, a jednocześnie pozwoli zaangażować możliwie najmniejsze zasoby finansowe i wykorzystać dostępną przestrzeń oraz infrastrukturę publiczną (np. słupy oświetleniowe.)

Konstrukcje kompozytowe na indywidualne zamówienie (np. wiaty solarne)

Bezpieczne przejścia dla pieszych – System aktywnych przejść dla pieszych SMARTPOLE CROSSING, oparty został na nowoczesnych słupach oświetleniowych oraz trwałej elektronice, odpornej na oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.  Aktywne przejścia dla pieszych marki Alumast, stanowią prosty i relatywnie ekonomiczny sposób na znaczącą poprawę bezpieczeństwa, na ulicach naszych miast.

 

Serdecznie Zapraszamy do współpracy

Krzysztof Joppke
Dyrektor ds. Sprzedaż i Marketingu Grupy Kapitałowej Alumast S.A.

Tel. +48 32 453 03 14
www.alumast.eu

 

 

[1] Energy Composites sp. z  o. o. (Grupa Kapitałowa Alumast S.A.)

 

Krajowe Centrum Doradztwa i Szkoleń Oświetleniowych dla urzędów gmin (miast) oraz powiatów
kontakt: doradztwo@pzpo.pl, tel.: 22 843 20 19
Obsługa administracyjno-techniczna Krajowego Centrum – Agencja SOMA Sp.J.,  02-796 Warszawa, ul. Bronikowskiego 1, tel.: 22 649 76 69