Szanowni Państwo,

remonty i przebudowy obiektów zabytkowych na cele mieszkalne i usługowe to złożone zagadnienie na przecięciu budownictwa i ochrony zabytków, które nie jest wolne także od rozbudowanych i nie zawsze jasnych wymagań formalno-prawnych. Pomysły inwestora czy architekta na uratowanie niszczejącego obiektu i przywrócenie go społeczeństwu często muszą przejść niełatwą próbę zarówno wymagań konserwatora zabytków, jak i dobrania rozwiązań technicznych, które pozwolą jednocześnie zachować walory budynku i sprostać współczesnym wymaganiom dla budynków remontowanych czy przebudowywanych. WT_42

Dlatego do przygotowania materiałów do numeru 1(42)/2022 zostali zaproszeni nie tylko projektanci, architekci i rzeczoznawcy, ale też konserwator zabytków, specjalista w zakresie projektów miejskich czy specjalista w zakresie zieleni zabytkowej. Dzięki temu mogą Państwo spojrzeć na remonty i przebudowy obiektów zabytkowych pod różnych kątem, poczynając od rozwiązań technicznych i dobrych praktyk, przez zagadnienia i problemy formalno-prawne aż po konkretne przykłady remontów, przebudów czy rewitalizacji, z których mogą być dumni zarówno inwestorzy, jak i pracujący nad nimi architekci, projektanci i konsultanci.

Zapraszamy do lektury TUTAJ.

Zachęcamy do elektronicznej subskrypcji magazynu pod adresem https://magazyn.warunkitechniczne.pl/subskrypcja. Po rejestracji, będą otrzymywać Państwo na podany adres e-mail kolejne wydania elektroniczne. Na stronie magazyn.warunkitechniczne.pl dostępne są także numery archiwalne.