Zaproś ogród do domu, las do restauracji, bananowce i palmy do lobby hotelowego, zielony krajobraz do biura… Żyj zielono!

Połącz zieleń z wybraną przez Ciebie funkcją: domem, pracą, rozrywką, sportem lub inną funkcją.

Przedmiotem pracy konkursowej jest zaprojektowanie wnętrza w symbiozie z wprowadzoną do niego naturalną zielenią i niezbędnym oświetleniem. Może to być wnętrze o dowolnej funkcji, któremu ton nadaje zieleń.

Jury oczekuje niekonwencjonalnych rozwiązań projektowych połączenia architektury wnętrz z różnego rodzaju naturalną roślinnością oraz analizy i przekonujących propozycji oświetlenia takiego wnętrza światłem naturalnym i sztucznym.

Zadanie Konkursu

Zadaniem konkursowym jest zaprezentowanie projektu: „GRAJ W ZIELONE – zaproś zieleń do wnętrza”.

Warunki Konkursu znajdują się TUTAJ.

Projekt może mieć do wyboru zarówno realistyczny jak i czysto teoretyczny charakter. Istotne jest przedstawienie toku myślenia i powodów kolejnych kreatywnych decyzji projektowych jak również zaprezentowanie detalu. Projekt powinien zawierać również opis rodzaju roślin, ich sposobu „egzystencji” i konserwacji.

Przy projektowaniu i kreowaniu wnętrza w symbiozie z zielenią należy zastosować rozwiązania oświetleniowe firmy KANLUX czyli oprawę lub oprawy oświetleniowe o odpowiednich parametrach świetlnych i walorach dekoracyjnych. Typ zastosowanej oprawy jest dowolny z założeniem, że będzie tworzył jedną, spójną całość z elementami architektoniczno – przestrzennymi zielonego wnętrza. Oferta firmy KANLUX www.kanlux.pl.