Kanlux wprowadził nowe żarówki z efektem LESS BLUE, są to Kanlux IQ-LED LIFE, które emitują światło zbliżone do naturalnego. Zredukowano w nich ilość światła niebieskiego, co wpływa korzystanie na nasze samopoczucie i nastrój, zachowując jednocześnie pełną funkcjonalność świetlną. Żarówki Kanlux IQ-LED LIFE emitują światło o pełnym spektrum barw, dzięki temu wpływają na nas tak jak naturalne światło dzienne i zapewniają komfortowe warunki podczas wszystkich Twoich codziennych aktywności. Pamiętaj, że światło dzienne to najdoskonalszy wzorzec. Dzięki produktom Kanlux IQ LED LIFE zbliżamy się do tego ideału. Dobra jakość nigdy nie jest przypadkowa, dlatego światło do domu wybieraj zawsze świadomie.

Niebieskie światło (produkowane przez energooszczędne oświetlenie, a także wyświetlacze urządzeń cyfrowych czyli smartfony, monitory LCD/LED, tablety, laptopy, telewizory) samo w sobie jest naturalnym zjawiskiem. To ono utrzymuje stan czuwania w ciągu dnia, jednak długotrwałe wystawienie na jego działanie może prowadzić do przemęczenia, zaburzać rytm snu, a także prowadzić do uszkodzenia siatkówki. Wszystko to natomiast wynika z bliskiego sąsiedztwa niebieskiego światła do spektrum ultrafioletu, a ultrafiolet jest szkodliwy dla ludzkich komórek.

Wpływ niebieskiego światła na nasze ciało dotyczy szczególnie oczu i może wiązać się z uszkodzeniem wzroku. Proces ten jest stopniowy, dlatego trudno go dostrzec. Pierwszym z jego objawów są pojawiające się przed oczami mroczki, które stopniowo zwiększają się i utrudniają widzenie z bliska. Po pracy z urządzeniami cyfrowymi wiele osób skarży się na zmęczenie wzroku, nieostre widzenie, a także na bóle głowy.

Innymi efektami nadmiernej ekspozycji na niebieskie światło jest uczucie suchości, pieczenia oczu lub ich łzawienie.

      

Żarówki Kanlux IQ-LED LIFE to także wysokie odwzorowanie naturalnych barw (Ra90). Sztuczne światło może zaburzać nasze widzenie kolorów, a dzięki IQ-LED LIFE zobaczysz wszystkie barwy takie jakimi są naprawdę. Z Kanlux IQ-LED LIFE zobaczysz, że Twój świat zawsze jest pełen naturalnych kolorów, a Twój organizm będzie wystawiony na mniejszą ilość światła niebieskiego

Strona IQ LED LIFE: https://www.kanlux.com/pl/iq/iq-life