To już 10 edycja konkursu architektonicznego.  Zadaniem konkursu Loft wczoraj i dziś  było opracowanie projektu loftu z zaproponowaniem funkcjonalnych rozwiązań aranżacyjnych o innowacyjnym charakterze, z uwzględnieniem aktualnych trendów i w zgodzie z zasadami sztuki architektonicznej. Istotną rolę w projekcie miała odgrywać również analiza oddziaływania światła zarówno naturalnego jak i naturalnego i sztucznego na charakter i przestrzeń loftu, na wytworzenie w nim stylu lub klimatu loftowego.

Decyzją Komisji Konkursowej przyznano 3 wyróżnienia oraz 1, 2 i 3 nagrodę.  Celem zapewnienia anonimowości konkursu, prace zaszyfrowane zostały 6-ci cyfrowym godłem. Dodatkowo, każdej z prac nadano nr ewidencyjny. 

WYRÓŻNIENIA przyznano:

– Pracy zespołowej autorstwa Magdaleny Kalety i Barbary Winkler – studentek 3 roku architektury na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej.

– Pracy zespołowej autorstwa Magdaleny Draheim, Zuzanny Gowin oraz Martyny Sokolnickiej – studentek studiów II stopnia na kierunku Architektura w języku angielskim na Politechnice Gdańskiej.

– Pracy zespołowej autorów: Athirah Binti Azhar, Karoliny Bobrowskiej oraz Ilkin Huseynov – studentów Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.

NAGRODY

III Nagroda – praca nr 7/ godło 240217

Autorzy projektu Arca Luminis („Pudełko światła”), Bruno Pereira i Estrela Salgado, są narodowości portugalskiej, oboje mają 22 lata. Studenci Uniwersytetu Minho w Portugalii na kierunku Architektura. W ramach programu wymiany studenckiej Erasmus, studiują na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej.

II  Nagroda – praca nr 6/ godło 448218

Projekt zespołowy, którego autorami są: Chizaram Izunobi oraz Szymon Mańkowski – studenci Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.

I   Nagroda – praca nr 5/ godło 040112

Autorkami pracy są: Katarzyna Kędziorczyk, Klaudia Rduch, Nicole Kossowska -studentki Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

    

Szczegóły dotyczące nagród i wyróżnień: https://lightfair.pl/konkurs-architektoniczny/

Konkurs cieszył się zainteresowaniem zarówno polskich, jak i zagranicznych studentów.

Oficjalne ogłoszenie wyników połączone z wręczeniem nagród odbyło się podczas 29. Międzynarodowych Targów Światło, 27 stycznia br.

Uroczystość wręczenia nagród była pełna pozytywnej energii, dobrych pomysłów na przyszłość i nadziei, że młodzi wytyczą nowe kierunki w projektowaniu oświetlenia.

Prace nagrodzone w konkursie można było obejrzeć na specjalnej Wystawie, która w przejrzysty sposób przedstawiała kreatywne rozwiązania młodych twórców.

Sponsorem Konkursu “Loft Wczoraj i Dziś” była firma Kanlux.

Patronat branżowy sprawował Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu.

Patronat medialny objęły portale: InfoArchitekta.pl, architekturaibiznes.pl oraz Sztuka Architektury.