Szanowni Państwo,

W imieniu Organizatorów chcielibyśmy poinformować, że został rozstrzygnięty Konkurs OSOBOWOŚĆ ROKU 2016. Celem konkursu jest szeroka promocja osób, które wniosły istotny wkład w rozwój i propagowanie nowych rozwiązań tak technicznych jak i organizacyjnych oraz systemowych w zakresie elektrotechniki, elektroenergetyki, teletechniki i oświetlenia w Polsce. Tytuł przyznawany jest w trzech kategoriach: nauka, gospodarka, otoczenie biznesu. W tym roku tytuły przyznano po raz pierwszy.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w dniu 22 marca 2017 roku w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI, przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w trakcie gali otwarcia XXV Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO 2017 i XV Międzynarodowych TARGÓW ELEKTROTECHNIKA 2017.

Nominowanymi do nagrody zostali:

– w kategorii NAUKA:

 • Marek Hartman
 • Tadeusz Żaba

– w kategorii GOSPODARKA:

 • Piotr Pętlak
 • Robert Olsztyn
 • Stanisław Rosa
 • Wojciech Dzida

– w kategorii OTOCZENIE BIZNESU:

 • Jacek Silski
 • Jacek Różański

Zwycięzcami Konkursu zostali:

 • w kategorii NAUKA –  Marek Hartman
 • w kategorii GOSPODARKA –  Stanisław Rosa
 • w kategorii OTOCZENIE BIZNESU –  Jacek Różański

Organizatorami Konkursu są: Krajowa Izba Gospodarcza Elektryki, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Polskie Stowarzyszenie Elektroinstalacyjne, Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego, Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej.

 kategoria NAUKA

prof. dr hab. inż. Marek Hartman

Wykładowca na Akademii Morskiej w Gdyni, wieloletni dyrektor gdańskiego oddziału Instytutu Elektrotechniki. Członek SEP i External Professor of Glamorgan University, Walia. Członek Sekcji Energoelektroniki i Napędu Elektrycznego PAN oraz Corresponding Member and Fellow of IEE. Posiada olbrzymi dorobek naukowy i techniczny na terenie Polski i Europy, jest autorem licznych publikacji naukowych, referatów i artykułów, prac projektowych oraz ekspertyz z obszaru energoelektroniki, kompatybilności elektromagnetycznej i jakości energii elektrycznej. Przez wiele lat, równolegle do swych zajęć  naukowych, był dyrektorem Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku

 

kategoria GOSPODARKA

Stanisław Rosa

Menedżer, organizator, twórca Zakładu Produkcyjnego ZPSO „ROSA” specjalizującego się głównie w produkcji aluminiowych słupów oświetleniowych wg. własnego, opatentowanego, sposobu produkcji. Jeden z liderów polskiej przedsiębiorczości, może stanowić wzór i przykład jak, bez wsparcia wielkiego międzynarodowego kapitału, dzięki uporowi, zaangażowaniu oraz determinacji można stworzyć w Polsce światowej klasy zakład produkcyjny. Produkty firmy ROSA można spotkać na ulicach prawie 60 krajów na całym świecie. Wielokrotny LIDER PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, laureat rozliczonych nagród, tytułów i dowodów uznania, także na świecie, w tym POLSKI SUKCES 2000.

 

kategoria OTOCZENIE BIZNESU

Jacek Różański

Od początku lat 90. działa na rynku wydawniczym i reklamowym.

Wydawca i redaktor naczelny miesięczników: ELEKTROSYSTEMY, SYSTEMY INSTALACYJNE i MOTOVOYAGER oraz portali branżowych: www.elektrosystemy.pl i www.systemy.instalacyjne.pl. Organizator konkursów: ELEKTROPRODUKT ROKU  i SYSTEM INSTALACYJNY ROKU.

Magazyn ELEKTROSYSTEMY to najważniejszy magazyn branży, stanowiący nie tylko źródło informacji o najnowszych rozwiązaniach technicznych ale analizujący również zagadnienia ekonomiczne w branży elektrotechnicznej.

 Pełna informacja o osobach nominowanych do Nagrody  OSOBOWOŚĆ ROKU 2016 dostępna jest na stronach internetowych organizatorów:

www.osobowoscroku.pl;

www.osobowoscroku.pl; www.kige.pl; www.piib.pl; www.pse.pl; www.pzpo.pl; www.sep.com.pl; www.pirc.org.pl;

Z poważaniem

 Przewodniczący Kapituły, prof. dr. hab. inż. Zbigniew Grabowski

Sekretarz Kapituły, Sławomir Dębowski  

Adres korespondencyjny, mailowy: konkurs@osobowoscroku.pl