Zapraszamy do udziału w dwóch konkursach: Loft – wczoraj i dziś oraz Lampa w geometrycznej odsłonie

Konkursy skierowane są do studentów kierunków artystycznych oraz młodych projektantów i architektów. Ich celem jest zainspirowanie do potraktowania światła jako ważnego elementu kształtowania przestrzeni architektonicznej oraz zainteresowanie technologią LED, i jej możliwościami w zakresie tworzenia opraw i systemów oświetleniowych. Liczymy bardzo na kreatywność i różnorodność pomysłów.

Organizatorem konkursów jest Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego we współpracy z organizatorem 29-tych Międzynarodowych Targów Światło oraz śląskim środowiskiem architektów.

Zadaniem Konkursu LOFT – wczoraj i dziś jest opracowanie projektu loftu
z zaproponowaniem funkcjonalnych rozwiązań aranżacyjnych o innowacyjnym charakterze, z uwzględnieniem aktualnych trendów i w zgodzie z zasadami sztuki architektonicznej. Istotną rolę w projekcie ma odgrywać również analiza oddziaływania światła zarówno naturalnego jak i naturalnego i sztucznego na charakter i przestrzeń loftu, na wytworzenie w nim stylu lub klimatu loftowego.

 

LAMPA w geometrycznej odsłonie to Konkurs na kreatywny projekt oprawy oświetleniowej.

Przedmiotem pracy konkursowej jest zaprojektowanie urządzenia oświetleniowego w geometrycznej formie. Może to być cały system oświetleniowy, jak również jedna oprawa oświetleniowa o nowatorskiej funkcji i geometrycznej formie.

Zgłoszenia

Zgłoszenia do obydwu Konkursów przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną, przy użyciu usługi WeTransfer.
Projekty należy przesyłać na adres e-mail Sekretarza Konkursu: elzbieta.dajer@agencjasoma.pl w terminie do 22.12.2021r.

Karta zgłoszenia i regulaminy konkursów dostępne są na www.lightfair.pl
w zakładce konkursy.

Udział w konkursach to sposób na odkrywanie potencjału twórczego i promocję młodych ludzi z pasją, dla których zabawa formą, przestrzenią i materią stanowi wyzwanie oraz pole do realizacji własnych marzeń. Bardzo ważnym zadaniem konkursów jest zainicjowanie kontaktów pomiędzy młodymi projektantami, a polskimi producentami oświetlenia. Chcielibyśmy, aby te kontakty rozwinęły się następnie w różne formy współpracy z dynamicznie rozwijającym się polskim przemysłem oświetleniowym.

Dla zwycięzców obu konkursów przewidziane są nagrody pieniężne i nagrody rzeczowe, a prace finalistów zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej podczas, 29-tych Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO w dniach 26-28 stycznia 2022 roku w Warszawie.

Zapraszamy do udziału!