Szanowni Państwo,

Budynki mieszkalne i budynki zamieszkania zbiorowego są specyficzną gałęzią rynku budowlanego. Z jednej strony najnowocześniejsze apartamentowce i budżetowe hostele mają szereg cech wspólnych – mają być efektywne energetycznie i ekonomicznie (w skali całego życia budynku), trwałe i spełniające zarówno wymogi prawne, jak i potrzeby i oczekiwania użytkowników. Z drugiej zapisane w deklaracji praw człowieka “odpowiednie warunki mieszkaniowe” mogą się bardzo różnić zależnie od przeznaczenia i standardu budynku. Dlatego rzeczowa dyskusja branżowa o budynkach przeznaczonych do zamieszkania musi obejmować szerokie spektrum tematu – od absolutnych podstaw (takich jak jakość materiałów budowlanych) po innowacyjne rozwiązania przyszłości.

Zatem w numerze 3(44)/2022 WARUNKI TECHNICZNE. PL eksperci omawiają zagadnienia m.in. efektywności energetycznej (wraz z tłem geopolitycznym w skali UE), jakości materiałów budowlanych rzeczywiście dostępnych na polskim rynku, zastosowania OZE czy rozwiązań technologicznych odpowiadających na nie w pełni jeszcze rozpoznane problemy choćby z zakresu bezpieczeństwa czy warunków higieniczno-sanitarnych. Dużym atutem wydania tradycyjnie pozostają przykłady konkretnych rozwiązań – na poziomie zarówno poszczególnych produktów czy systemów, jak i pełnych inwestycji.

Jeśli nie subskrybują Państwo jeszcze magazynu WARUNKI TECHNICZNE. PL, zachęcamy do zamówienia elektronicznej prenumeraty pod adresem https://magazyn.warunkitechniczne.pl/subskrypcja. Po rejestracji, będą otrzymywać Państwo na podany adres e-mail kolejne wydania elektroniczne. Na stronie magazyn.warunkitechniczne.pl dostępne są także numery archiwalne.

Życzymy owocnej lektury!