Firma Wojnarowscy prezentuje swoją najnowszą inwestycję oświetleniową!

W Tichauer Art Gallery w industrialnych przestrzeniach Browaru Obywatelskiego w Tychach oświetliliśmy lampami marki Spectrum LED wystawę twórczości Zdzisława Beksińskiego zatytułowaną „Beksiński na Śląsku”. Wystawa obejmuje 55 oryginalnych obrazów artysty, które można zobaczyć tylko do 23 września.

W galerii, poza wystawą obrazów, można również zobaczyć obszerną wystawę multimedialną „Beksiński Multimedia Exhibition – Human Condition”, a także szereg wydarzeń towarzyszących tj.: pokazy filmów o życiu Beksińskich, spotkania z ich przyjaciółmi, panele i dyskusje z gośćmi, a także koncert finałowy „Świat Mistrza Beksińskiego”.

Jesteśmy dumni z tego, że jako polska firma – Wojnarowscy, mogliśmy wykorzystać swoje ponad 30-letnie doświadczenie na rynku oświetleniowym, aby jak najlepiej podświetlić obrazy namalowane przez tak znakomitego, polskiego artystę.

Oświetlenie w galerii to nie tylko lampy… to cała historia, która została stworzona aby oświetlenie doskonale współgrało z prezentowanymi obrazami, podświetlało ich walony, niejako oprowadzało zwiedzających w tym wyjątkowym miejscu. Za pomocą światła chcieliśmy ponadto podkreślić wyjątkowy, industrialny charakter wnętrza galerii, które naszym zdaniem w niesamowity sposób wpływa na całokształt odbioru.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy! To pierwsze w Polsce tak kompleksowe przedsięwzięcie artystyczne poświęcone twórczości tego słynnego malarza. Współorganizatorami festiwalu są Muzeum Historyczne w Sanoku oraz Fundacja Beksiński.

Więcej zdjęć zobacz w realizacjach : Wystawa „Beksiński na Śląsku” | Spectrum LED