W dniach 31 stycznia – 2 lutego, na terenie EXPO XXI w Warszawie odbyły się 31 Międzynarodowe Targi ŚWIATŁO 2024 i 21 Międzynarodowe Targi ELELEKTROTECHNIKA 2024. Była to prezentacja najnowszych rozwiązań i technologii połączona z profesjonalną platformą szkoleniową i warsztatową. 4 hale wystawowe, ponad 26O wystawców bogata oferta pokazowo-wystawowa z zakresu oświetlenia, aparatury, urządzeń i rozwiązań dla sieci energetycznych, instalacji elektrycznych i instalacji OZE.

Targom ŚWIATŁO 2024 i Targom Elektrotechnika 2024 towarzyszyło 11 szkoleń i konferencji. Połączone były one z praktycznymi warsztatami na terenie targowym dając możliwość pozyskania nie tylko najnowszej wiedzy teoretycznej, ale i unikalnej, praktycznej wiedzy praktycznej.

W ramach Targów ŚWIATŁO 2024 zorganizowana została specjalna wystawa “Luce di Venezia. W dniu 1 lutego, w czasie specjalnego spotkania, na targach gościliśmy  Prof. Maximiliana Romero, Prof. Giorgio de Ponti z Universita di Venezia oraz dr inż. arch. Annę Lorens  z wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

W hali 1 można było podziwiać wystawę polskiego designu zorganizowaną przez Polskie Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych. Na stoiskach targowych prezentowane były najnowsze rozwiązania z zakresu oświetlenia technicznego i dekoracyjnego, pokaz osiągnięć i możliwości przemysłu oświetleniowego.

Tematyka oświetleniowa spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Poruszona została ona w ramach 4 szkoleń: „Co nowego w oświetleniu: innowacyjne i premierowe rozwiązania 2024, najnowsze wymagania, konieczne badania. Kompendium wiedzy dla producenta, dystrybutora, projektanta i użytkownika.”; „Spotkanie Światło i Elektrotechnika dla Samorządów”; „Obniżenie kosztów funkcjonowania budynków wielorodzinnych” oraz szkolenia „Zapewnienie pewności zasilania”.

Wydarzeniami Targów były:

– I Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna „Trendy w Ochronie Odgromowej i Przepięciowej” połączona z praktycznymi warsztatami z zakresu ochrony odgromowej, w tym pokazami montażu masztu teleskopowego firmy DEHN.

– DZIEŃ ELEKTRYKI POLSKIEJ ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich połączony ze szkoleniem „Mikroinstalacje fotowoltaiczne oraz sposoby magazynowania energii elektrycznej” wraz z praktycznymi warsztatami na terenie targowym obejmującymi m.in. zagadnienie wyłączania się inwerterów oraz wybrane zagadnienia jakości energii.

Dodatkowo na terenie targowym można było  sprawdzić wyroby elektryczne, w tym również zasilacze opraw oświetleniowych, pod kątem dopuszczalnych poziomów emisji harmonicznych prądu.

Jako jedyni w Polsce podjęliśmy trud organizacji szkoleń zawodowych elektrycznych i teletechnicznych dla uczniów szkół średnich.

Nagrodę Główną 31-szych Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO 2024 przyznano firmie GW Sp. z o.o. za Rodzinę lamp roboczych GERMINA.

I Nagrodę przyznano firmie TK TOMASZ KRYWULT za Rodzinę opraw oświetleniowych DUO oraz firmie  RABBIT za System monitorowania i zarządzania oświetleniem ulicznym CPAnet fiber. Firma Rabbit otrzymała również Nagrodę Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Nagrodę Główną 21-szych Międzynarodowych Targów ELEKTROTECHNIKA 2024 przyznano firmie DREWART-ENERGY za Promiennik wielofunkcyjny Solart – M/M500.

Firma DREWART-ENERGY otrzymała również Nagrodę Krajowej Izby Gospodarczej Elektryki.
Targi pokazały, że fundamentalną sprawą jest niezapośredniczony wirtualnie bezpośredni kontakt między branżystami.

TARGI W LICZBACH: •263 wystawców, •3 hale wystawowe, •5206 odwiedzających, 11 szkoleń, •1279 uczestników szkoleń, warsztatów i konferencji