O nas

Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego reprezentuje polskie firmy oświetleniowe i wspiera aktywnie ich działalność na rynku krajowym i za granicą. Aktywnie działa od 2004 roku, jako organizacja non-profit.

Zrzesza producentów i dystrybutorów sprzętu oświetleniowego oraz firmy działające na rzecz polskiego rynku oświetleniowego. Promuje najlepsze produkty oraz firmy oświetleniowe. Związek bierze udział w pracach legislacyjnych i tworzeniu przepisów prawnych w Polsce i w Unii Europejskiej.

PZPO jest członkiem organizacji Lighting Europe z siedzibą w Brukseli.

Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego to platforma wymiany informacji o oświetleniu, aktywny propagator wiedzy na tematy związane z szeroko pojętą branżą oświetleniową. Podejmujemy liczne działania i interwencje w obronie producentów, dystrybutorów, wspieramy działania wewnątrz środowiskowe.

Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego jest organizatorem Konkursu Na Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto Roku oraz Konkursu na Najlepszą Inwestycję Oświetleniową Roku oraz inicjatorem i współorganizatorem Konkursu Osobowość Roku.

PZPO jest także współorganizatorem konkursów dla studentów i młodych projektantów organizowanych rok rocznie w ramach Targów ŚWIATŁO.

Cele Związku i rodzaje działalności

  1. Wspieranie rozwoju firm członkowskich
  2. Integracja środowiska
  3. Wypracowywanie wspólnego stanowiska w środowisku branżowym
  4. Opiniowanie aktów prawnych
  5. Monitorowanie działań legislacyjnych i administracyjnych związanych z rynkiem oświetleniowym i prowadzeniem działalności gospodarczej
  6. Doprowadzanie do wiążących interpretacji przepisów prawnych
  7. Interweniowanie w instytucjach państwowych, samorządowych i gospodarczych

Zapraszamy do współpracy !!!

Chcesz być zawsze na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera.