W sytuacji awaryjnej, gdy nagle zapada zmrok, np. podczas awarii zasilania oświetlenia podstawowego, przez kilka sekund nie widzimy nic, aby po chwili pręciki w oku pozwoliły na rozpoznanie zarysu obszaru, w którym się znajdujemy. Gdy w obiekcie znajduje się oświetlenie awaryjne, wówczas niemal natychmiast uruchamiają się oprawy z podtrzymaniem bateryjnym, które pozwalają na powrót poczucia komfortu i rozeznanie się w sytuacji.

Seria opraw awaryjnych ONTEC wpisuje się w międzynarodowe standardy, co potwierdzają liczne certyfikaty – zarówno krajowe, jak i międzynarodowe. Oprawy ONTEC wyróżnia mnogość rozwiązań soczewkowych oraz najwyższa kategoria zastosowanych surowców: II klasa ochronności, zastosowanie akumulatora LiFePO4, który nie wymaga zastosowania kadmu. ONTEC to także nietypowa kolorystyka, która odróżnia TM TECHNOLOGIE od innych producentów. Problemem  powszechnym, z którym TM TECHNOLOGIE sobie poradziło jest fakt, że oprawy awaryjne zawierające akumulator według obowiązujących norm i przepisów powinny spełniać wymagania w warunkach próby rozżarzonym drutem w temperaturze probierczej 850˚C. Są to bezapelacyjne kwestie bezpieczeństwa, dlatego oprawa awaryjna nie może być pokryta farbą. Słusznym zabiegiem jest, gdy kolor obudowy powstaje wskutek zastosowania odpowiedniego granulatu w formy wtryskowe. Wysoko rozwinięty park maszynowy TM Technologie, który znajduje się w podkrakowskiej Morawicy, pozwala na stworzenie oprawy, o dowolnej barwie.

Dotychczas standardem było oferowanie opraw w kolorze białym, szarym i czarnym. Ale czymże byłby świat bez kolorów? Oprawy w niestandardowym kolorze idealnie podkreślą brand firm gotowych na nowoczesne i odważne przestrzenie – np. do muzeów, centrów handlowych, jak i szkół. Projektanci mogą tym samym nie traktować asortymentu oświetlenia awaryjnego, jako zła koniecznego, ale jako element wpisujący się w całość designu wnętrza. Dzięki naszej ludzkiej naturze możemy cieszyć się, że widzimy otaczający nasz świat i odbierać otoczenie, co sprawia że odczuwamy komfort i potrafimy docenić każdy, nawet najdrobniejszy, element dodający barw naszemu życiu.