Z przyjemnością informujemy, iż firma Wojnarowscy zdobyła
I miejsce w konkursie na Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2022 Roku organizowanym przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego, w kategorii: OŚWIETLENIE WEWNĘTRZNE, otrzymując nagrodę za oświetlenie salonu samochodowego FERRARI & MASERATI z częścią restauracyjną – La Squadra w Katowicach. 

 

Realizacja była podzielona na dwa etapy, które obejmowały oświetlenie salonów Ferrari i Maserati oraz oświetlenie restauracji La Squadra. Największym wyzwaniem było odzwierciedlenie koncepcji oświetlenia, zgodnie z wytycznymi nie tylko designu opraw, ale również parametrów jakościowych światła, możliwości kierunkowania strumienia świetlnego opraw, a także sterowania barwą światła i jego natężeniem.

Uzyskano niezwykły efekt. Zastosowane oprawy typu downlight, spoty, oświetlenie liniowe oraz sterowanie Tunable White oraz CASAMBI, pozwoliły na uzyskanie różnych konfiguracji oświetlenia, dostosowanych do zmieniającej się ekspozycji.

Oświetlenie zostało dostosowane do szczególnego charakteru salonu samochodowego, z dużą dbałością o wysoką jakość opraw oświetleniowych i estetykę rozwiązań.

Zastosowano oprawy o odpowiednim współczynniku oddawania barw, aby uzyskać rzeczywisty kolor eksponowanych samochodów. Dzięki temu oświetlenie zapewnia duży komfort widzenia i wydobywa istotne elementy pojazdów.

Warto również dodać, że podczas dorocznego spotkania dealerów, salon Ferrari
z Katowic otrzymał prestiżową nagrodę w konkursie na najlepszy salon marki Ferrari na świecie.

    

Zobacz więcej zdjęć z realizacji